Фахівці з Великобританії, США і Канади виявили сім локусів, метилювання яких пов’язане з ризиком делінквентної поведінки.

 

Антисуспільна (делінквентна) поведінка є основною причиною призначення психотерапії молодих людей. Крім прямого збитку здоров’ю і майну, такі пацієнти покладають додатковий тягар на економіку, медицину і сферу соціальних послуг. Розвиток подібних девіацій асоціюється з раннім дитинством. Передбачається, їх прояв визначає поєднання обтяженої спадковості (пояснювальна здатність — 50-80 відсотків), екологічні чинники, зокрема куріння матері під час вагітності, і несприятливі середовищні умови (бідність, жорстоке поводження). Однак точні біологічні механізми антисоціальної поведінки неясні.

В останні роки етіологія різних захворювань нерідко розглядається з точки зору епігенетичних змін, зокрема метилювання ДНК. Така модифікація полягає в приєднанні метильної групи до цитозин без зміни нуклеотидної послідовності. За однією з гіпотез, накопичення метилованого цитозину відбувається під впливом стресорів і через гени, які викликають роботу гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи, впливає на психіку і поведінку. Проте, через методологічні обмеження минулих робіт про зв’язок метилування ДНК і делинквентності не дозволяла віднести Епіген до факторів ризику або психопатологій.

Метилирование ДНК передбачило дитячу злочинність

Щоб заповнити прогалину, співробітники Королівського коледжу Лондона і інші установи провели проспективне дослідження — на відміну від ретроспективного і поперечного, воно передбачає оцінку динаміки одного і того ж  респондента. Автори розглянули випадки 321 дитини, дані про яких були зібрані в період з чотирьох до 13 років в рамках лонгитюдного обстеження 14 541 з вагітних жінок Великобританії ALSPAC. На підставі опитування успіхів і труднощів вчені розділили дітей на три категорії: ранні прояви і стабільно високий рівень антигромадської поведінки (ЕОП); ранні прояви та поліпшення симптоматики у міру дорослішання (CL); і низький рівень симптоматики (низький CP).

Психічний статус дітей порівнювався з соціодемографічними параметрами, пренатальними ризиками і метилуванням ДНК. Аналіз показав, що ген дітей з раннім проявом антисоціальної поведінки містить сім локусів зі специфічно високим рівнем метилювання. Наприклад, модифікація спостерігалася в регіоні регульованого промотеров Mgll — цей ген бере участь в ноціперцепціі (сприйняття болі) і ендоканнабіноідна сигналізація; TTBK2, мутації якого асоціюються з нейродегенеративними захворюваннями; і GCET2, що забезпечує імунну відповідь. Ряд локусів корелювали з пренатальними ризиками: куріння і вживання алкоголю в першому триместрі.

Подробиці дослідження представлені в журналі розвитку і психопатології.

Раніше вчені спростували позитивну кореляцію між рівнем інтелекту і розладами особистості.

Больше статей
Загрузить больше в Наука

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Смотрите также

Как «добывают» новости о звездах

Богатые и знаменитые постоянно привлекают внимание своих поклонников. Чтобы узнать подробн…