17 января 2019
BLOGNEWS — мнения и события

Віртуальна реальність полегшила лікування зубів

Дослідження показало, що VR-відео про природу допомагають справлятися з болем краще, ніж урбаністичне VR-середовище.


Технології віртуальної реальності нерідко застосовуються в медицині. На них засновані методика зниження страху смерті, один з методів контролю внутрішньоутробного розвитку дітей, курси реабілітації для наркозалежних.

Вчені з Плімутського, Ексетерського і Бірмінгемського університетів в Британії використовували віртуальну реальність в стоматології. Стаття про нову розробку опублікована в журналі Environment & Behaviour.

Для пацієнтів однієї зі стоматологічних клінік Грейт-Торрінгтоні, розташованого на південному заході Великобританії, вчені розробили два віртуальних середовища. Першу створили на основі зйомок пляжу в британському графстві Девон, друга зображувала вулиці мегаполісу.

[caption id="attachment_928" align="aligncenter" width="720"] VR-симуляція пляжу, Environment & Behaviour[/caption]

У першому експерименті брали участь 85 студентів: 51 дівчина і 34 юнаки. Середній вік учасників - 22 роки. Щоб оцінити, наскільки віртуальна реальність допомагає справлятися з хворобливими відчуттями, вчені провели стандартний тест з холодною водою. Респондентів попросили утримувати неробочу руку (наприклад, у правшів - ліву) в ємності з холодною водою і припинити експеримент тільки тоді, коли біль стане нестерпним. Максимальна тривалість тесту становила чотири хвилини, щоб не нашкодити здоров'ю учасників. Студентів розділили на три групи: першій групі не показували відео, друга могла «управляти» віртуальною прогулянкою по пляжу за допомогою контролера, третій групі показували тільки VR-відео пляжу без можливості контролю.

Студенти оцінювали рівень болю за опитувальником болю Макгілла. Також їх попросили оцінити рівень болю і інтенсивність спогадів через деякий час після досвіду. За всіма показниками контрольна група продемонструвала найсильніший рівень болю: він значно перевищував рівень болю студентів, яким показували VR-ролики. Можливість контролювати віртуальну «прогулянку» трохи зменшила рівень болю в порівнянні зі звичайним VR-відео.

У другому експерименті брали участь 70 пацієнтів клініки. Їх також розділили на три групи. Першій групі під час стоматологічних процедур не показували нічого, друга група «прогулювалася» по віртуальному місту, а третя - по пляжу. Показники рівня болю, стресу і спогадів про біль у перших двох груп відрізнялися незначно, істотні результати дало тільки VR-відео з пляжем.

Дослідники планують розширити сферу застосування своєї розробки і провести схожі експерименти з пацієнтами лікарів інших спеціальностей.

 

15.06.2017

Похожие записи

Главные достоинства и особенности кованых ворот

Главные достоинства и особенности кованых ворот
Строительство

На участке с домом или коттеджем ворота являются именно тем элементом, который в первую очередь попадается на глаза гостям или прохожим. Они выступают в роли некой визитной карточки, по которой формируется первое впечатление о владельце земельного уч...

Читать дальше

Популярная мебель и аксессуары из магазина ИКЕА

Популярная мебель и аксессуары из магазина ИКЕА
Без рубрики

Приглушенные цвета, классический стиль, минималистические формы и приемлемые цены мебели и аксессуаров IKEA сделали этот бренд одним из самых популярных в мире. Потребители полюбили скандинавский дизайн и покупают продукцию от этой компании. В интерн...

Читать дальше

Как подобрать пульт управления для техники?

Как подобрать пульт управления для техники?
Технологии

В настоящее время огромное количество всевозможных видов техники оснащается пультами дистанционного управления, благодаря которым пользователи могут контролировать работу устройств на расстоянии. К примеру, практически каждый современный телевизор им...

Читать дальше

Фотоальбом как практичный подарок на свадьбу

Фотоальбом как практичный подарок на свадьбу
Разное

Особенно радостные и приятные воспоминая в жизни людей оставляет свадьба.Пересматривать запечатленные в фотографиях моменты этого великолепного события молодоженам захочется в своей жизни постоянно. Поэтому для тех, кто желает сделать приятный сюрпри...

Читать дальше