14 августа 2018
BLOGNEWS — мнения и события

Віртуальна реальність полегшила лікування зубів

Дослідження показало, що VR-відео про природу допомагають справлятися з болем краще, ніж урбаністичне VR-середовище.


Технології віртуальної реальності нерідко застосовуються в медицині. На них засновані методика зниження страху смерті, один з методів контролю внутрішньоутробного розвитку дітей, курси реабілітації для наркозалежних.

Вчені з Плімутського, Ексетерського і Бірмінгемського університетів в Британії використовували віртуальну реальність в стоматології. Стаття про нову розробку опублікована в журналі Environment & Behaviour.

Для пацієнтів однієї зі стоматологічних клінік Грейт-Торрінгтоні, розташованого на південному заході Великобританії, вчені розробили два віртуальних середовища. Першу створили на основі зйомок пляжу в британському графстві Девон, друга зображувала вулиці мегаполісу.

[caption id="attachment_928" align="aligncenter" width="720"] VR-симуляція пляжу, Environment & Behaviour[/caption]

У першому експерименті брали участь 85 студентів: 51 дівчина і 34 юнаки. Середній вік учасників - 22 роки. Щоб оцінити, наскільки віртуальна реальність допомагає справлятися з хворобливими відчуттями, вчені провели стандартний тест з холодною водою. Респондентів попросили утримувати неробочу руку (наприклад, у правшів - ліву) в ємності з холодною водою і припинити експеримент тільки тоді, коли біль стане нестерпним. Максимальна тривалість тесту становила чотири хвилини, щоб не нашкодити здоров'ю учасників. Студентів розділили на три групи: першій групі не показували відео, друга могла «управляти» віртуальною прогулянкою по пляжу за допомогою контролера, третій групі показували тільки VR-відео пляжу без можливості контролю.

Студенти оцінювали рівень болю за опитувальником болю Макгілла. Також їх попросили оцінити рівень болю і інтенсивність спогадів через деякий час після досвіду. За всіма показниками контрольна група продемонструвала найсильніший рівень болю: він значно перевищував рівень болю студентів, яким показували VR-ролики. Можливість контролювати віртуальну «прогулянку» трохи зменшила рівень болю в порівнянні зі звичайним VR-відео.

У другому експерименті брали участь 70 пацієнтів клініки. Їх також розділили на три групи. Першій групі під час стоматологічних процедур не показували нічого, друга група «прогулювалася» по віртуальному місту, а третя - по пляжу. Показники рівня болю, стресу і спогадів про біль у перших двох груп відрізнялися незначно, істотні результати дало тільки VR-відео з пляжем.

Дослідники планують розширити сферу застосування своєї розробки і провести схожі експерименти з пацієнтами лікарів інших спеціальностей.

 

15.06.2017

Похожие записи

Виталий Кличко вернется в ринг, чтобы провести бой с Льюисом

Виталий Кличко вернется в ринг, чтобы провести бой с Льюисом
Спорт

Вечный чемпион мира WBC и мэр Киева Виталий Кличко осенью снова выйдет в ринг. Он проведет бой против экс-абсолютного чемпиона мира Леннокса Льюиса. Бой состоится во время 56-го конгресса WBC, который впервые в истории принимает Киев - с 30 сентября...

Читать дальше

Курс биткоина продолжает падать

Курс биткоина продолжает падать
Деньги

2 февраля самая популярная в мире криптовалюта – биткоин (Bitcoin) – опять упала в цене. По состоянию на утро пятницы курс биткоина составляет 8834 доллара.   Курс самой популярной в мире криптовалюты – биткоина (Bitcoin) – упал ниж...

Читать дальше

МОК не пустил на Олимпиаду-2018 оправданных судом россиян

МОК не пустил на Олимпиаду-2018 оправданных судом россиян
Спорт

Комиссия Международного олимпийского комитета отказала в приглашении на Олимпиаду в Пхенчхане 13 российским спортсменам и двум тренерам, ранее пожизненно отстраненным от участия в играх за нарушение антидопинговых правил, но оправданных Спортивным ар...

Читать дальше

Tesla собрала всего 260 автомобилей Model 3

Tesla собрала всего 260 автомобилей Model 3
Деньги

Производитель электромобилей, компания Tesla в конце июля поставила первую партию нового «бюджетного» седана Model 3 тем, кто успел сделать на новинку предзаказ раньше всех. Ожидалось, что темпы этих поставок в последующие месяцы будут резко возраста...

Читать дальше