20 апреля 2019
BLOGNEWS — мнения и события

Помер студент з США, засуджений в КНДР за плакат на 15 років

23-річний американський студент Отто Уормбір, який провів 15 місяців в ув'язненні в Північній Кореї, помер в США.

Про це йдеться в заяві сім'ї Уормбіра.

Уормбіра доставили в США в стані коми 13 червня і поклали в лікарню міста Цинциннаті в штаті Огайо.

Президент США Дональд Трамп засудив "жорстокість північнокорейського режиму" у зв'язку зі смертю Уормбіра.

"Доля Отто лише зміцнює прихильність моєї адміністрації завданню запобігання подібних трагедій невинних людей. Людей, які страждають від режимів, які не поважають верховенство закону і людську гідність", - заявив Трамп.
Уормбір приїхав в КНДР 25 грудня 2015 року через Пекін в складі туристичної групи. Під кінець поїздки він був заарештований, тоді як іншим було дозволено виїхати.

Через два місяці американець постав перед телеоб'єктивами північнокорейського телебачення. Його ввели в зал під конвоєм.

Уормбір розповів на камеру, що заарештований за спробу вкрасти з готелю агітаційний плакат - він нібито був йому потрібен "як трофей" для американської церкви.

На прес-конференції, яка мала ознаки постановочної, арестованнний повідав, що діяв з "мовчазного схвалення влади США", щоб завдати шкоди трудової етики і мотивації корейського народу.

У березні суд Пхеньяна визнав Уормбіра винним в скоєнні державного злочину і засудив до 15 років тюремного ув'язнення.

Провівши 15 місяців в ув'язненні в Північній Кореї, Уормбір повернувся в США в стані коми. Як заявила північнокорейська влада, вони звільнили ув'язненого "з гуманних міркувань".

Лікарі в медичному центрі Цинциннаті говорили, що не бачать ознак фізичного насильства над Отто, проте вони не вірили і в версію північнокорейської влади, згідно з якою у Отто був ботулізм і він впав у кому, прийнявши таблетку снодійного.

Невідомо, що саме сталося з Отто в проміжку між винесенням вироку та повідомленням про те, що його випускають американськими властями 14 червня.

20.06.2017

Похожие записи

В Крыму оккупантам включили гимн Украины

В Крыму оккупантам включили гимн Украины
Новости

В оккупированном Симферополе неизвестные в День памяти жертв депортации крымскотатарского народа запустили сине-желтый дрон. Как написал в Facebook крымский журналист "Радио Свобода" Антон Наумлюк, к беспилотнику прикрепили акустическую колонку. ...

Читать дальше

Более 2200 фанов Реала сдали билеты на ЛЧ в Киеве

Более 2200 фанов Реала сдали билеты на ЛЧ в Киеве
Спорт

Руководство мадридского клуба выделило держателям абонементов около 13 тысяч билета на финальный матч. Более 2,2 тысяч болельщиков Реала сдали билеты на финал Лиги чемпионов УЕФА из-за проблем с размещением в Киеве, сообщает AS. Отм...

Читать дальше

Водоросли помогут людям избавиться от слепоты

Водоросли помогут людям избавиться от слепоты
Здоровье и красота

Потерять (или и вовсе не иметь с рождения) возможность видеть очень похожа не на жизнь, а на сплошное мучение. Ведь человек лишается одного из самых важных органов чувств. Потому ученые очень давно ведут исследования с целью помочь людям вернуть утра...

Читать дальше

Маск показал финальный дизайн корабля для запуска астронавтов на МКС

Маск показал финальный дизайн корабля для запуска астронавтов на МКС
Технологии

Основатель SpaceX Илон Маск показал окончательный дизайн пилотируемого корабля Crew Dragon, предназначенного для доставки экипажей на Международную космическую станцию (МКС). Фото Crew Dragon Маск опубликовал в своем "Твиттере". "Корабль Crew Drago...

Читать дальше